Üye Alımı Açık Türk Torrent Siteleri


Önceki yazılarımızda torrent kullanımının detaylarından bahsetmiştim(yazıyı okumak için tıklayın). Bu yazımızda ise üye alımları açık olan Türk torrent sitelerinden bahsetmek istiyorum.

Türk torrent sitelerinin, yabancı sitelere göre avantajı yerli içerikleridir. Yerli film, dizi, müzik, TV şovlarına daha kolay ulaşabilirsiniz. Türkçe dublaj film izlemeyi seviyorsanız en gerekli araçlar arasında yer alırlar. Türk torrent sitelerinin neredeyse tamamı Türksat HD Kanallarından rip yaptıkları için sunumları eskiye nazaran daha kaliteli durumda.

Eski dosyalara ulaşmak biraz zor olsa da güncel içerikleri indirme gayet tatmin edici seviyede oluyor. Üstelik destek istediğiniz de karşınızda Türkçe bilen birinin olması da ayrıca güzel bir durum. Şimdi hem üye alımı açık, hemde kaliteli bir kaç Türk torrent sitesini tanıtayım.

Davetiye talebinde bulunursanız müsait sitelerden gönderim yapacağım.

1-) TürkNova – Kapalı

En çok kullandığım, hatta ilk kullanmaya başladığım torrent sitesidir. İçerikleri gayet güzel ve düzenlidir. Dizileri gün geçmeden, kaliteli görüntü formatıyla sunan nadide sitelerden bir tanesidir. Çok sayıda boxset dizi, yerli-yabancı film indirmiş birisi olarak söylemeliyim ki bu sene TürkNova adeta Nirvanaya ulaştı. Bir kaç ay öncesine kadar içerik sıkıntısı çektiğini yazdım fakat 5. yaşını kutladığı bu yıl adeta dolu dolu içeriklere rastlamak sıradanlaştı. Kısa bir süre önce yeni tasarımına kavuşmuş olması siteyi daha kullanılabilir bir seviyeye getirmiş. Her kategoriyi temsil eden ikonların seçimi de gayet uyumlu duruyor. 10 Mayıs’a kadar üye alımlarını açık tutacağını ve yine aynı tarihe kadar tüm torrentlerin altın olacağını da hatırlatmakta fayda var.

2-) Arena-TR – Arena-TR maalesef kapandı. Detaylar için tıklayın.

Türkiye’nin en çok bilinen torrent siteleri arasında yer alan sitemizde aynı TürkNova gibi içerikler çabuk ve kaliteli gelmektedir. Şuanda kullanım açısından en kolayı Arena-TR’dir. Diziler’in çoğu Web-DL olarak gelmekte. Filmlerin kalite kalite sunumları bazen oluyor yani aynı filme ait 3-4 çeşit kalite nadiren oluyor. BrRip, 720p, 1080p bir arada pek gelmiyor.

3-) Torrent-Turk – Kapalı 

Yerli dizi sunumlarıyla ün kazanmış bir torrent sitesidir. Dizilerin yayını biter bitmez hızlı bir şekilde sunan sanırım tek Türk torrent sitesi. Diziler genellikle 720p kalitede ve düşük boyutta sunulur. Seed sıkıntısı diğer siteler gibi eski dosyalarda oldukça fazla durumda ama güncel dosyalar için ideal bir site.

Torrent-Ultra adıyla artık devam etmiyorlar. Yeni siteleri Torrent-Turk.net olmuş durumda. Eski sitede ki tüm bilgileriniz sorunsuz olarak yeni siteye aktarılmış.

4-) TrackerTürk – Kapalı (Facebook sayfasından davetiye isteyebilirsiniz.)

Yerli dizileri ve filmleri en kaliteli sunan sitedir. DVD kalitesinde ki filmleri, Upscale ile 720p kalitesinde sunmakta. Yerli dizilerin kalitesine laf söylemek gerçekten haksızlık olur. Her dizi 1080p kalite de riplenip, siteye ekleniyor. Sitede içerik sıkıntısı diğer sitelere göre daha fazla ama dediğim gibi yerli dizi ve filmler için kullanılabilir.

5-) Bittürk – Kapalı

Eskiden, paylaşım açısından çok başarılı olan, rakipleri, elinin üstüne su dökemez iken şimdiki hali neredeyse içler acısı. YouTube’da yayınlanan dizileri eklemekten başka neredeyse hiç bir şey yapmamakla beraber üye alımlarını kapatarak resmen yokmuş gibi davranan sitedir. Davetiye bulabilirseniz üye olun. Onun haricinde ücretli üyelik ile paranızı ziyan etmeyin.

6-) HDTurk Açık

Adından da anlaşıldığı gibi HD‘ye önem veren bir sitedir. 1080p, 720p filmleri rahatlıkla bulabilir, indirebilirsiniz. Kalitesi gerçekten şahanedir. WiKi, Sparks, War gibi gibi grupların riplerine ekstra Türkçe dublaj koyarak dual filmler sunuyorlar. Yerli diziler içinse kalite yine değişmiyor. Geneli 720p ama 1080p dizileri de görmek mümkün.

7-) Letseed – Kapalı

Standart bir torrent sitesi. İçerikleri diğer sitelere göre daha az fakat elinizde bir üyeliğinin bulunmasında yarar var.

Torrent sitesi sahibi iseniz, sitenizi tanıtmak amacıyla yorum yazabilirsiniz. Yazdığınız yorumları bu listeye ekleterek daha fazla kullanıcıya hitap edebilirsiniz. Bunun için hiçbir ücret ödemenize gerek yok.

8- ) uTurk – Kapalı

Küçük ama kaliteli bir torrent sitesidir. İçerisinde gereksiz içerikler yoktur. Bir filmin kaliteli bir sürümü, bir programın çalışan versiyonunu bulmak bu sitede daha kolaydır. Şuanda üyelikleri açık. Hemen bir tane almakta fayda var.

9-) Turkseed – Kapalı

Şuanda üye alımı açık olan kaliteli paylaşımlarda bulunan yerli bir torrent sitesidir. Kayıt oldum ve içeriklere göz gezdirdim içlerinde boş yani çöp içerikler bulunmuyor genel itibariyle güzel bir site. Dergi, müzik, film ve dizi kategorileri oldukça fazla içeriğe sahipken bir üyelik alıp kullanmakta yarar var.

10-) Vipdepo – Kapalı

İsmi sizi yanıltmasın ücretli vip sitelerinden değil kendileri yerli bir torrent sitesidir. Aramıza yeni katılan bu sitede taktir edersiniz ki çok fazla içerik olması söz konusu değil. Geçen her gün içeriklerinin artacağı ise kesin. Şuanda kaliteli sunum yapan vip sitelerinden de ekledikleri sunumlarla bir ortam oluşturmaya çalışıyorlar. Üyelikler kapanmadan bir tane almakta yarar var.

11-) Turkdepo.biz – Kapalı

Eski ve kaliteli bir site olan Turkdepo yaklaşık bir senelik bir aradan sonra tekrar sunum hayatına başladı. Üyelikleri açıkken hemen bir tane almakta yarar var. Sunumları gerçekten kaliteli bir site. Örnek vermek gerekirse bir filmin 5-6 farklı kalitede sürümünü indirebiliyorsunuz bu gerçekten güzel bir olay. Kota sorunu olanlar ama birazda kaliteli olsun diyenler M1080p sürümleri tercih edebiliyorlar. Diziler de aynı şekilde gecikmeden yükleniyor.

12-) Türktorrent.cc – Kapalı

Bittürk ile birlikte Türkiye’nin en eski torrent sitelerinden birisi olan Türktorrent, 10 yılı aşkın süredir hizmet vermeye devam ediyor. Bir günde eklenen torrent sayısı 10-20 arası oluyor. Bu torrentler arasında eski filmler de yer alıyor. Arşiv meraklısı iseniz ve eski filmlere karşı ilginiz varsa mutlaka tercih etmelisiniz. Üye alımı maalesef yapılmıyor ancak mevcut üyeler bonus puan karşılığında davetiye satın alabiliyor. Şuan itibariyle açık ara en iyi site diyebilirim. Her gün onlarca farklı içerik yükleniyor ve hepsi de seedbox destekli yüksek hızda indiriliyor.

13-) ViptorrentindirAçık

Kendisi ücretsiz ve kaliteli bir torrent sitesidir. Diğer ücretsiz sitelerden farkı ise dosyalara özel sunucu desteği vermesidir. Böylelikle indirdiğiniz dosyalarda maksimum hızı alabiliyorsunuz. Arşivi geniş. Dizi, film, oyun ve müzik türünde paylaşımlar oluyor. Davetiye kodu da gerekmiyor üye olmak için. Dilediğiniz gibi dosya indirebiliyorsunuz. Sağdan soldan fışkıran reklamların olmaması da gayet güzel bir tarafı. Kullanmanızı tavsiye ederim.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

Üye Alımı Açık Türk Torrent Siteleri BENZER İÇERİKLER
Üye Alımı Açık Türk Torrent Siteleri YAPILAN YORUMLAR
  • murathan
    2 ay önce

    rica etsem “‘ ‘ aktif torrent sitelerinden birinden bi davetiye gönderebilirmisiniz şimdiden ellerinize sağlık çok teşekkürler “‘