YouTube’dan MP3 İndirme Yolları


YouTube, Dünya’nın en çok kullanılan çevrim içi video servisi olması, müzik piyasasında da büyük söz sahibi olmasına vesile oluyor. Bu durumda da milyonlarca şarkıyı hiçbir ücret ödemeden izliyoruz. İzliyoruz yazdım çünkü YouTube‘da ki şarkıların %99’u klip olarak yayınlanıyor. Bu klipleri izlemek bizim İnternet kotamızdan yaklaşık 50 ile 80 megabayt arasında bir veri götürüyor. Üstelik farklı zamanlarda bir kaç kere dinlemek kotamızın hızla tükenmesine vesile oluyor. Ayrıca çevrim dışı dinlemek istediğimiz de klip dosyasını indirmeye kalktığımızda tek seferde ortalama 60 megabaytlık bir yer işgal ediyor.

MP3 formatında indirmek istediğimiz de ise en fazla 5-6 megabayt iniyor. Hem daha fazla alanımız bize kalıyor hemde dilediğimiz şarkıyı çevrim dışı olsak bile cihazımıza attığımızda dinleyebiliyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz? Bu sorunun bir çok cevabı olduğunu söylemekte yarar var. Bir çok web sitesi ve programlar bize bu fırsatı tanıyor. Ben en çok kullanılan ve kullanılması gereken 2 adet uygulamayı sizlerle paylaşacağım.

1-) FLVTo

Muhteşem bir arayüze sahip web sitesi olan FLVTo, mp3 leri en yüksek kalitede indirebilmenize olanak sağlıyor. Sadece mp3 değil HD kalitesinde mp4 ve avi formatta videoları da indirebiliyorsunuz. Mobil cihazlar için uyumlu arayüzü sayesinde mobilden de rahatlıkla kullanılabiliyor.

2-) ClipConverter

En sık kullandığım online format dönüştürme sitesidir. Bilgisayarınızdan yüklemiş olduğunuz herhangi bir medya dosyasını istediğiniz medya dosyasına dönüştürebiliyor, Google Drive hesabınıza kayıt edebiliyorsunuz. YouTube videolarını ise ister direk indirebiliyor, isterseniz de mp3 formatında indirebiliyorsunuz. Yüklemiş olduğunuz medyaları MP4, AVI, 3GP ve MOV formatlarına zahmetsizce dönüştürebiliyorsunuz.

RAR ŞİFRESİ: mertcankiyak.info

YouTube’dan MP3 İndirme Yolları YAPILAN YORUMLAR